FC Twente.nl Nieuws

Laden...

Poll

Het is te koud om te voetballen, aflasten die handel!


Bekijk resultaten


VK Tweets

De (kritische) blik van ACvB op FC Twente – AZ

De column heet de kritische blik, maar waar moet je in deze tijd kritisch op zijn? Ik zou het op dit moment niet weten. Wat beleven we een prachtig seizoen. Wanneer we nu ook nog eens de beker zouden winnen, zal deze prestatie niet snel verbeterd kunnen worden. Of zingen we echt binnenkort éénmaal zullen we de kampioenen zijn? Laten we daar maar niet over dromen en genieten van wat er nu gebeurt.

 

En dat deden we met zijn allen afgelopen zondag tegen AZ. FC Twente beseft gelijk aan het begin van de wedstrijd wat er op het spel stond, wat wel eens anders is geweest. In het verleden, wanneer het er op aan kwam, werd er regelmatig te slap aan de wedstrijd begonnen, met wisselende gevolgen. Zondag werd er fel en geconcentreerd gespeeld. De beleving, was terug te zien in de mooie combinaties in het vertoonde spel. Dat het met de rust nog 0-0 stond was dan ook verrassend. AZ had niets in te brengen en werd bij vlagen compleet weg gespeeld. Er zullen altijd mensen zeggen dat AZ er niet veel aan deed. Maar dan doen ze FC Twente te kort, AZ voetbalde niet eens zo anders als de laatste weken. Maar goed, zoals gezegd besefte iedereen wat er te winnen valt dit seizoen.

 

Ik heb het al vele malen eerder gezegd maar dit alles hebben we hoofdzakelijk te danken aan McClaren. Het is natuurlijk zo dat je dit een team prestatie mag noemen, alleen kan je dit niet bereiken. Maar McClaren heeft iedereen wel beter en professioneler gemaakt met zijn ervaring. Joop Munsterman heeft dit maar al te goed in geschat bij zijn zoektocht naar een vervanger voor Fred Rutten. Wat was het dan ook een mooi gezicht om McClaren en vooral de meelevende en genietende Joop Munsterman na de wedstrijd samen te zien!

 

Terug naar de wedstrijd, een gelijke stand bij rust met een 2-0 achterstand voor de nieuwe club van Rob Wieleart en de oude club van Perez. De spanning en het enthousiasme steeg de tweede helft. FC Twente begon de tweede helft waar ze in de eerste helft mee geëindigd waren. Het duurde dan ook niet lang voordat de 1-0 op het scorebord stond. Dit door een geweldige vrije trap van Perez. Wie de specialisten in huis heeft (Perez en Janssen) heeft een voorsprong in het hedendaagse voetbal op de concurrentie. Dat bleek ook maar weer eens tegen AZ. Jansen bewees dat ook bij de tweede goal na een goede corner, scoorde Wisgerhof de 2-0. Elia zorgde met de 3-0 dat het feest compleet was. Tel hierbij de inmiddels 3-0 geworden tussenstand bij Ajax op en de rest doet zich raden.

 

Toen FC Twente de overwinning en de plaatsing voor de voorronde CL aan het vieren was, kreeg de verdediging van Ajax nog een doelpunt tegen. Voor de winterstop werd er al een speler met creativiteit gemist en na de winterstop is het achterin wat zwakker geworden daar in Amsterdam. Een beetje leedvermaak mag toch wel, ik noem toch niet het te licht bevinden van Elia en het ‘weigeren’ van de stage van Douglas? En die andere aankoop Keniknie.

 

Maar goed, we beleven dus een geweldige tijd. Dit zullen we niet ieder seizoen kunnen verwachten/eisen, maar uitspraken dat we verwend zijn en dat we ieder seizoen voor het linker rijtje moeten gaan, lijken voorbij. We hebben grote sprongen gemaakt de laatste jaren, hierdoor is de lat hoger komen te liggen. De doelstelling lijkt dan ook voor de toekomst om mee te gaan doen om de eerste vier/vijf plaatsen met als doel rechtstreeks Europees voetbal.

 

Eén ding is in ieder geval duidelijk: FC Twente schrijft dit seizoen geschiedenis en heeft heel veel krediet en bekendheid opgebouwd buiten de regio. Iedereen in Nederland die om voetbal geeft heeft sympathie voor FC Twente, zijn spelers maar vooral de trainer en voorzitter. Wat ons nu rest is nog een overwinning op Ajax en de winst in de bekerfinale. Hierna zullen de geruchten en speculaties, zover het nu nog niet gebeurt, los barsten. Hiervoor ben ik niet bang. Spelers zullen vertrekken, waar ze spijt van zullen gaan krijgen, al zullen ze dat niet erkennen. Dat gebeurde in de afgelopen jaren ook en wie is er nu op vooruit gegaan? Ik kan er maar één bedenken: FC Twente. Daarom heb ik er dan ook het volste vertrouwen in dat het volgend seizoen weer genieten wordt.

 

Ik heb speciaal zondag een FC Twente vlag gekocht. Deze heb ik niet gekocht met de bedoeling om alleen buiten te hangen bij voor het behalen van de voorronde CL.
Daarom voordat het zover is eerst nog even in Amsterdam en Rotterdam laten zien wat voetballen is.

 

Ps. Ik wil iedereen nog een compliment maken tijdens de minuut stilte. Hier kunnen ze in Utrecht een voorbeeld aan nemen. Alleen jammer van die reclame borden steeds. Ik hoop dat we niet al te veel een stilte moeten houden, maar als het dan toch gebeurt, dat dan ook de reclame borden stil zijn.. De ere haag, het aplaus voor AZ, de mee feestende supporters van AZ waren ook bijzonder deze dag. Ze hadden gelukkig wel hun klappertjes thuis gelaten.


 

cforms contact form by delicious:days

Laat een reactie achter

U moet ingelogd zijn om te kunnen reageren op berichten.